Головна сторінка » Список форумів » Вільне спілкування » Чи використовуєте ви при озвученні свого колективу МОНІТОРИ?
Чи використовуєте ви при озвученні свого колективу МОНІТОРИ?

Плюси і мінуси використання моніторів на весіллях ...

З професійної точки зору, так мало би і бути, виконання стає простішим і якіснішим, але...

З практичної точки зору, не так просто в умовах весілля визвучити монітори так, щоб вони допомагали виконанню, а не навпаки.

Для себе виділяю такі проблеми:

- не чути основних колонок, і важко контролювати якість звуку, яка подається в зал.

- в умовах, коли мало місця в залі, важко без еквалайзера уникнути зворотного зв’язку по мікрофонах.

З моніторами співав, всі плюси виконання в таких умовах відчув, озвучувати з моніторами весілля не доводилось, тому хотів би почути думки з цього приводу, можливо я у вище сказаному десь помилився, тому чекаю коментарів...

Також цікавить ця тема, давно задумуюся над моніторами, а от почути думку людей, які вже їх використовуть цікаво!

Нє-а, Віталік, ти не помилився. Все чітко! Від себе додам, що "хотють" контроль ті, хто не "рулють" звук. Тобто тому хто контролює звук вони швидше заваджають. Хоча, звісно що при доброму моніторингу легше працювати. Тема ця стара і неодноразово обговорювалась  на нет-форумах. Зводилось до того що оправдовує себе вушний моніторинг, а не через АС. На рахунок фідбеку, то 15-ти полосний еквалайзер дасть накрутити нормальну і достатню потужність. А якщо мати кількасмуговий параметричний, то і ще більшу кількість децибел можна отримати з-під ніг. Моя думка: в кого нема FON звукооператора, про монітори краще забути. IMHO.

А як щодо бетонних залів, чи коли немає нормальної можливості поставити колонки так, щоб було себе нормально чути, монітори в цьому випадку щось допоможуть чи ні?

В бетонних залах головний біль це фідбеки. З ними найефективніше боротися за допомогою параметричної корекції. Якщо їх локалізувати, то й  можна працювати як і в інших залах, з тими ж підходами по місцю розташування АС.

Ну в бетонних залах у мене трохи інша проблема. Якщо з фідбеком ще можливо справитися, то з резонуванням низьких частот, особливо в композиціях, в яких бас грає довгими тривалостями дуже важко. Перед АС вроді звучить нормально, наскільки це можливо в такому залі, а от ззаді АС, де нам і доводиться співати просто жах)) Якщо мені достатньо почути один акорд, щоб зловити тональність, то колегам моїм, у котрих з освітою гірше, в тому плані деколи виникають проблеми, доводиться мені їх підстраховувати) І починається : "скрути бас" :) і інші репліки в тому роді. Але не хочеться йти на такий компроміс, бо тоді в залі низьких частот бракує, а я люблю щоб все "дихало".  Ваші думки з цього приводу....

 

На рахунок моніторів, то також думаю, що вже як використовувати, то вушний моніторинг. Але тут теж проблема, якщо для себе вушний монітор, то можна і без радіосистеми, бо всеодно прив"язаний до мікшера і клавіші. А от моїм колегам, котрим доводиться бавити гостей, і на місці стояти не приходиться, здалась би радіосистема. По грошах виходить кругленька сума. Може є якісь альтернативні, дешевші радіосистеми для персонального моніторингу? Може хтось з тим стикався, бо до дешевої техніки у мене упереджене ставлення, хоч знаю, що бувають вийнятки...

При розсташування команди слід (при можливості) уникати розташування у куті і близько стіни. В цих місцях переважно і "ловляться" відбиті низькочастотні хвилі. Не раз достатньо відійти на 1м., щоб позбутися цього дискомфорту. Правда в кожному випадку тут по-іншому і універсальних рецептів нема. Щодо альтернативи дорогому вушному моніторингу, то здається її нема. Хоча не хочу бути настільки категоричний, бо китайські "умільці" напрочуд швидко вміють знаходити вільні ніші і попит.

Та в тім і бада, що деколи доводиться працювати в таких залах, що розташуватися комфортно не реально...

  • Общие, технические спецификации Plantronics Pulsar 590
    • Год выпуска (анонс): 2005
    • Тип устройства: Stereo
    • Bluetooth cпецификации
      • Версия Bluetooth: 2.0
      • Радиус действия: 10 м
      • Поддерживаемые профили, технологии: Hands-Free, Headset, A2DP (передача стереосигнала)
    • Физические данные, корпус
      • Вес: 97.7 г
    • Аккумулятор, питание
      • Режим разговора: 12 ч
      • Режим ожидания: 120 ч
      • Зарядка аккумулятора: USB-кабель                    МОЖЕ  ТАКЕ ПІДІЙДЕ. ЦІНИ НЕ ЗНАЮ.

http://market.mabila.ua/catalog/bluetoothheadset/plantronics/pulsar590/         Передивіться може це те,що шукаєте.

Будь-ласка авторизуйтесь для того щоб залишати повідомлення. Увійти