Головна сторінка » Список форумів » Вільне спілкування » Брати чи не брати кошти з тамади?
Брати чи не брати кошти з тамади?

Я дійсно не проти допомогти якомусь "починаючому" тамаді,в якого "ні кола,ні двора"...Дуже сподобалась думка п.Ігора Гарваса про ведучих,що постійно(!)   заробляють (знаю таких),а стратитись на якийсь дешевенький апарат і гадки не мають,вірніше - не хочуть,мовляв, "виїду " на музикантах.Є у нас в місті такі "клієнти", в яких замовлення на кожну неділю.Не всі музиканти мають таке "щастя".Ось таких "ведучих" потрібно починати ставити на місце,хоча б тим фактом,що він повинен уже заплатити за амортизацію.Не в тих пару гривнях справа.Просто не хочуть так звані "тамади" потратитись на власну АС,крім славнозвісного свого дешевенького радіомікрофона.

Не згідний я, все ж таки з п.Романом .......

"Тільки чогось так склалося -чим кращий музичний колектив - тим менше вони звертають увагу на "додаткові заробітки". Вам так бракує 10 долларів до гонорару? Чи вам шкода що люди біля вас заробляють?"

Людина, котра тільки починає працювати - де ж вона візьме гроші на апарат.? Згадайте як ви починали, шановні панове. В кожного з вас був інструмент за 2 штуки баксів?"

Напевне відповісти можна так :

-чим кращий музичний колектив - тим менше вони звертають увагу на "додаткові заробітки", тому що гонорар кращого колектива кардинально інший, і їм навіть за ті ж 10 доларів нема змісту піднімати це питання.Це так  як,чим кращий тамада тим більше він підготовлений до роботи в технічному плані (свій апарат, фонограми, реквізит, звукорежисер.....). Тому дане порівняння ,як на мене, недоречне!

-Чи вам шкода що люди біля вас заробляють? Питання тут можна швидше  поставити не  БІЛЯ ВАС, а НА ВАС !

-Людина, котра тільки починає працювати - де ж вона візьме гроші на апарат.? Згадайте як ви починали, шановні панове. В кожного з вас був інструмент за 2 штуки баксів? А розмова не йде про дорогий апарат, зауважте інструмент не за 2 штуки , але ВІН БУВ !!!!! Інструмент позичався , брався в аренду чи в кредит......  Розмова йде не про "крутизну" обладнання, а про НЕОБХІДНИЙ  МІНІМУМ ! І зверніть увагу ,що навіть Ваші перші 20$ ,були цільовим подарунком - на МІКРОФОН !!!!

Згадайте часи коли на тамадування гроші не зароблялись - однозначно й за використання апарату ніхто за гроші й не заїкався Чомусь фраза тамади до музикантів не починаться -"Хлопці, вот вам фляжка коньяку, чи міг би я підключитись до вашого апарату?" Зазвичай воно звучить так  -"Шановні музиканти мені ПОТРІБНО підключити мікрофон до вашого апарату" це в кращому випадку, або  - "мені ПОТРІБЕН  ВАШ радіомікрофон...."

ПАНОВЕ !!!!! У нас все ж таки настав КАПІТАЛІЗМ тому, якщо ти хочеш ЗАРОБЛЯТИ гроші в певній сфері ти повинен їх спочатку туди  ВЛОЖИТИ !!!!!  Чи то в банк на депозит , щоб почали проценти "капати" , чи то купити машину щоб зайнятись таксовкою, чи закупити товар, щоб потім його продати в магазині або на базарі й щось заробити........... Та і відношення до обладнання кардинально змінюється, якщо ти за нього заплатив гроші.

Питання тут  принципове так ,як десь вісотків 85  тамадів працює професійно не перший та не другий рік, а над обладнанням навть не задумується (для чого ж - є музиканти, які тягають той апарат, беруть таксі , чи машину щоб привезти -відвезти....)

На мою думку  звукове обладнання для тамади -це те саме що гітара для гітаристи, чи саксофон для саксофоніста і його треба МАТИ, або ж  це все спокійно та толерантно брати  в оренду в тих же музикантів за гроші , чи інший тип розрахунку.......... :)

Думаю в цій ситуації потрібно подивитися трошки в майбутнє.

Не знаю як інших регіонах, але у Львові за останні кілька років набудували силу-силену залів для весіль. А, на фоні економічної кризи, багато з них  зараз не завантажені навіть на половину. За останній рік до мене особисто зверталася певна кількість директорі, власників та адміністраторів таких залів з пропозицією приводити до них замовників за певне матеріальне зацікавлення.  Думаю, така ситуація зі мною не поодинока. Є надія, що в умовах такої жорсткої конкуренції, менеджмент залів піде польським шляхом. А там зараз, щоб дозволити проводити заходи, зал повинна прийняти комісія у складі всіх відповідних служб і акустика, фотографа, відеоооператора і всіх людей, котрим доведеться там працювати. В результаті зали укомплектовані повністю всім - від звукових каналів в стінах до спеціальних звукових і відеорубок. Мені, як тамаді, туди достатньо брати улюблений радіомікрофон-гарнітуру, звукорежисера та реквізит.

Не хочу бути гадалкою, але підозрюю що таким шляхом підуть і в нас. Адже, зверніть увагу - діджей у нічних клубах навіть зараз беруть зі собою тільки носії з музикою. Коли таке, або щось подібне, буде і в нашій сфері, тоді відпаде ця наша дискусія як така.

п.Романе, не думаю. А знаєте чому? Їхні (закордонні) зали створені для бізнесу, наші для "відбивання" і заробляння грошей. Згадайте совдепівські підприємства харчування, там все було враховано: кухня, з правильною технологією, а не так як зараз - кілька побутових (професійні ж ДОРОГІ!) варочних поверхонь+одна-три побутових мікрохвильових, кілька побутових електродуховок. Туалетні приміщення зараз зустрічають дверима при вхлді мало не в кожному випадку. Холи мінімальні, роздягалень зі швейцарами майже нема. Сцени, звісно теж нема. Яка сцена, коли потрібно "втиснути" побільше посадки. Про яке технічне забезпечення можна говорити. ну куплять кілька бюджетних "шпаківень" призначених для визвучення шкільної лінійки. Термін "райдер" для них невідоме слово!  Ну куплять кілька дешевих китайських блималок і будуть за цей "скарб" вимагати немалу плату за амортизацію. І будуть "караокєри" вимушені працювати за мізерні і смішні гонорари. Це моє бачення, може й помилкове. Я ніби й не песиміст, але чомусь бачу такий розвиток. А стосовно дозволів, то при нашій галицькі любові до корупції, скуплять власники закладів комісію з потрошками. Та і хто вдасники тепер? "Сильні світо сього"! Спробували б не підписати якого "папірця". А те що зараз створюється жорстка конкуренція між всіма гравцями ринку (закладм, фото-відео, ведучі, музиканти), згідний на всі 100%. Треба щось пропонувати щоб тебе хотіли. В кожного своє бачення  питання тактики і стратегії. В нас в місті самий "хітовий" зал в профтехучилищі. І заєте чому? Багато місця для столів і для танців. Місця не буває забагато на весіллі. Ну і звісно що й все решта має значення.

Щодо двох останніх коментарів...

В Стрию є такий нічний клуб "777". Там весілля майже не проводяться, оскільки для весілль він не зовсім пристосований. Але минулого року доводилось мені там працювати. Виявилося, що виходила заміж племінниця власника клубу, і вони вирішили там робити весілля. І що мене вразило: коли домовлялися з молодятами, ті сказали, що в залі є звукове обладнання, світлове оформлення, можете брати хіба інструменти, працювати на тому. Плюс до ваших послуг буде діджей, котрий цим всім буде управляти!)
І перша реакція у мене була така, як сказав п.Ігор -  що стоять кілька шпаківень, пару лампочок блимає і тільки всього) Тому від звуку я відмовився зразу, а на світло згодився, тому, що, діджей оказується мав бути в любому випадку, бо він на роботі, щоб без діла не сидів.

Приїжджаємо на весілля, і тут у нас шок) В залі в кожному куті на стіні топи Yamaha MSR-400, на підлозі саби Yamaha MSR-800w,  загальною потужністю 5 квт.) Звучало все дуже пристойно!!!  На стелі купу світла. Зал просто ідеальний з точки зору акустики!

Єдине, діджей оказався класний пацан, але ніякий звукорежисер
Ми звичайно працювали на своїй техніці, він працював зі світлом.

Але веду до того, що, якби ми приїхали день перед тим, і пристосувалися до їхнього звукового тракту, як було запропоновано молодятами, то був би дуже хороший результат.

Тобто така схема, яку описав п. Роман Метельський, цілком могла би працювати! А, якби замість неграмотного діджея в клубі працював менш більш пристойний звукорежисер, то для живого виконання це взагалі ідеальний варіант.

Віталік, а Yamaha MSR-400 це і є дешева бюджетка. Хіба для якої фонової музики. Для нашої справи не дуже. Хіба від сили на які сценічні монітори. Там давка 121db. Та і скільки їх там було на 5kw, коли в сателітах стоять 225-ватні підсилювачі на 12" і 75w на драйвери? З попередженням що максимальна (!!!) потужність 400watt The MSR400 is a bi-amplified 2-way system, featuring 400 watts maximum burst power that drives the 12" cone woofer and 1.75" compression driver.  Взагалі про цю серії дуже мало інфи навіть на сайті виробника. Значить не мають чим похвалитись. Думаю якби ви працювали на їхньому сетапі, то могли б мати шок з іншої причини. P.S. Щось я зафлудився в темі про накладання оброку на ведучих. 

Було 4 саби , і 6 сателітів) Я згоден, що це не еталон ідеальної акустики:)))
ну але, якщо порахувати, що сателіти коштують по 6500, а саби по 11000 це грубо кажучи, точних цін вже не пам"ятаю, то виходить 83000 грн.)
Досить  таки "дешева б'юджетка" виходить. Рівень акустики і її характеристики то зовсім окрема тема. Я говорю про сам факт...

Ямаху   ,навіть стару італійську, з великою натяжкою можна віднести до нижче середнього рівня...Знаю кабак в якому  стояв дорогий турбосаунд  і що? -закрився.  Якщо  собі   якийсь заклад і дозволить придбати  щось ,хоча  би з маленьким "намьоком" на пристойність, то це буде капля в морі...Решта , при мінімумі вкладень, буде старатись  побільше вижати  ...Це, як сказав Ігор,  наша ментальність

Віталік, з моєю думкою можна і не погоджуватись. Але в даному випадку десятка кілобакса пішла на вітер. IMHO. Якщо хочете почути альтернативні думки зі сторони, створіть відповідну темку тут: http://forum.plus-msk.ru/forumdisplay.php?f=69  , або тут: http://www.vegalab.ru/forum/forumdisplay.php/58-Профессиональное-оборудование-звук-свет.  Це два доволі авторитетні форуми. В обговорення втручатись я звісно не буду.

Може гроші і пішли на вітер, але тут важливий факт того, що заклад їх потратив на акустику.

Я не є фанат акустики Yamaha, ніколи нею не користувався, і в майбутньому користуватися не збираюся, тому не бачу для себе доцільності щось про неї дізнаватися, чи читати.

Просто, чи то я не правильно думку висловив, чи мене не правильно зрозуміли, хотів висвітлити ФАКТ ТОГО, ЩО Є ЗАКЛАДИ, ЯКІ ГОТОВІ ПОТРАТИ НА ЗВУКОВЕ ОБЛАДНАННЯ 10000 $. І у музикантів там є можливість нею скористатися БЕЗКОШТОВНО)

 

А про те, що люди не правильно вклали гроші, то вже зовсім інше питання)

Будь-ласка авторизуйтесь для того щоб залишати повідомлення. Увійти