Головна сторінка » Список форумів » Вільне спілкування » Живий (?!) гурт, чи просто дует, тріо, ... ансамбль?
Живий (?!) гурт, чи просто дует, тріо, ... ансамбль?

Всім привіт! Ну і темка...:)), всі пости прочитав і чогось не можу зрозуміти толком про що розмова  :-(.... Як класифікувати музичні колективи, виконавців чи пародію на то й на то?! Так зараз майже у всьому шоу-бізнесі і не тільки в нашому, а й в тому що ніяк не може правильно вимовити смачного нашого слова паляниця, вже давним-давно застосовується назва для класифікації - ПРОЕКТ! Да-да, проект. Дійсно, на що не глянь то всьо "проекти"... Новий денс-проект... новий реп-проект... і не важливо скільки чол. приймає участь, навіть один виконавець - і то називають проект - ну, там "Danila Project" чи там ще що...  Звісно з того всього вже можна здуріти, але те все то є наше сьогодення і нікуди не дітись...  Раніше збирались музиканти в більшості своїй полабати разом для себе в кайф і комерційно-економічна складова ніколи не була за мету тої лаби, люди збирались задля задоволення та творчої реалізації, по кайфу собі репетировали, шукали своє звучання, робили свою музику, накатували як кажуть програму (не тиждень-другий як тепер) і тільки коли результат вважався класним все представляли на розсуд людям і не тільки на концертах, а і на роботі в ресторанах та по весіллях). Кажу, бо то всьо пройшов колись сам. Лабалося і по ресторанах  довший час і по виїздних гулянках і весіллях. У нас був колектив з 5 чол. в якому я грав на ударних поки не прийшли в лабу ритм-машинки, прийшлось "кухню" продати, став грати на бас-гітарі, совати з собою всілякі "RX5", "RX7", "SR16" ритм-девайси та співати, колектив став уже 3 чол. і назвати себе словом "группа" чи "гурт" тоді язик не повертався, ще через трохи часу прийшли "самограї", і з банальних причин тих таки зростаючих грошових вкладень в апарат та інструменти з колективу пішла ще одна людина і ми лишилися удвох - теж ну ніяк "гуртом" не назвеш, ну так же. А зараз он повна компьютеризація прийшла  - файли, флешки, інтернет, банкомати та віртуальні магазини. Добре, правда? Звісно ж добре! Та ще й всеукраїнське "покращення життя вже сьогодні" приперлось і впало усім на голову. Роботи нема, роботу міняють, шукають, знову міняють. Усі люди крутяться як можуть. Бо потрібні якісь заробітки, щоб  жити і хліб з маслом їсти. Тож ми з напарником тепер в більшості працюємо так: я вивожу на замовлення апарат з супутнім залізяччям (благо є на роботі в запасі 10кВт, тож потужність та кількість вивозиться залежно від місця проведення певної забави), ставлю на стійочку перед собою ноут і наживо під мінуси співаю, а напарник працює як ведучий та тамадує, ну під час танцювального заходу звісно співаємо удвох, куди ж без цього. Працюємо на заходах які приходять до нас виключно по рекомендації колишніх попередніх замовників, а тому за оплату домовлятися без проблем та ниття бо люди вже приходять інформовані та з уявленням того що їм буде на ті кошти запропоновано. Ціну своєї роботи знаєм і тримаємо в певних рамках, залежно вд заходу. Вже правда не називаємо себе ніяк, ні гуртом, ні групою, ні "живою лабою". Просто без всяких інструментів  люди сприймають нас як виконавців і все. Немає того смольного "...А залабай-ка друг, мне то и это..." Видно ж що немає на чому залабати, то й немає тої "смоли". Надаємо клієнту спектр певних послуг і ніхто не називає нас (принаймі я ще на замовленнях не чув) ні "караокерами", ні "фанерщиками", ні ще якось. Тож ми, позиціонуємо себе на сьогодні просто як виконавці популярних пісень. Принаймі так одного разу нас представив приїзжий київський шоумен з відомим іменем на одному "жирному" замовленні і людьми то було сприйнято досить нормально і адекватно... Ну от десь така буде моя відповідь по цій темці... мабуть трохи довгувата звичайно, але ж ми тут так собі файно бесідуємо чи не так...

P.S.  Тут на форумі в одній із тем ви колєго І.Гарвас сказали  фразу "...Колись, коли музика була живою..." , ну дуже вже мені сподобвся цей вислів, так в майбутньому ми правнукам будемо починати розповідь нашої улюбленої казки... І до реч,і цей вислів міг би стати файною назвою теми на нашому форумі для всіх ностальгуючих за "живою"лабою і тим "колись". Я думаю, що спогадів та різних цікавих розповідей з життя в тій темці було би море:)))

Ну ..... тут палка з двома кінцями. З одної сторони лабухи, яких вже нема чим здивувати, а з і іншої, їм вже не цікаво :)) Не цікаво ??? А з ким їм змагатись ????? Якщо тільки і чуєш :-Ти так не заграєш як фанера .........   Ну і ...?

 

А для чого грати, як фанЄра? На живих концертах варіант виконання також відрізняється від того, що на диску. І не завжди в гіршу сторону.

...А для чого грати, як фанЄра?...

Roman_Zyvograj,  я надіюсь слово фанера ви так написали без уколу? :)) Ми ж всі розуміємо добре що колектив з 2-3 чол. хай якими вони профі не були б не зіграє нормально повноцінно сьогоднішню пісню так як вона задумана автором, просто на інструментах хай які вони там хорошв та сучасні не були б. Навіть з використанням "самограйки". І навіть якщо чоловік використовує ту "долобайку", то хіба то є жива лаба. А саме поняття "автоакомпанемент" хіба за себе не говорить... Лабухи по своїй натурі як великі дітки завжди стараються видавати бажане за дійсне і в то свято собі вірити. :)) Адже основному, особливо ресторанно-весільні (не все звичайно, але більшість) лабухи, займаються тим що переграють та переспівують чужі пісні і до речі не завжди добре та якісне буває те виконання. То що поганого в тому що широкого використання набули мінусовки? Іноді краще вже звучала б та мінусовка ніж вислуховували  "варіації на тему" тої чи іншої пісні у недолугому виконанні того чи іншого "маестро", яких сьогодні кругом море. Я переграв в ресторанах наживо більше 20 років, потім перестав і 2-3роки не працював, а торік мене впросили і я погодився, да і "покращення вже сьогодні" зіграло не останню роль у моєму рішенні, тому я тепер знову працюю в ресторанах тільки як кажуть в ногу з часом вже як вокаліст-виконавець популярних пісень, і біля мене на сцені немає жодного інструменту крім підставки під ноут. Да, фанери, але ж мінусові. Так що в цьому поганого?  Чи ви вважаєте що коли на сцені стоїть три лобуряки з гітарами та саксом наперевіс, а біля них клавішник з трьома клавішами на стійці виглажує клавівтури та збоку ще пара бек-вокалісток винизуючи бедрами і вимахуючи ручками перед вимкненими мікрофами не в такт і всьо то під прописаний секвенсер чи мінідиск, то це краще чи як? Скажу що ніяк не краще.

все це добре, суперечки, загальне обурення, а хто колись задумувався чому так сталось??? Ера ноутбуків???? Та тому що колись в якийсь час кожен з нас захотів просто більше заробляти грошей... нащо ділити гроші на 5 чоловік, як можна на 3 ... більше грошей і вигідніше...  без сумніву, прийшлось заміняти ті інструменти яких бракувало, от вам і ритм-машина, флопіки, мінідиски, диски і нарешті ноутбути.... Тема цікава, всі хочуть грати в живу, а чому ніхто не піднімає тему, чому наші колеги (не всі звичайно), але напиваються до такої степені що навіть під плюсову фанеру вчасно рота не можуть відкрити, хоча з самого початку грали в живу.... Не цікаво напевно...  Задайте кожен собі питання, чи всі захочуть піти зараз працювати на живо за (ну хоча би) половину гонорару який ви отримуєте??? Хіба справжні "гурмани" скажуть так... зараз час коли гроші заробити тяжко і всі виходять з ситуації хто як може... і не важливо чи подобається це йому чи ні, того потребує прогрес.... хоча в нашому випадку це не прогрес, а в кращій мірі -- застій, або криза.... Сумно коли так....

ZZ2000, так Ви нікого не обдурюєте. Все чесно. Я не думаю що до Вас замовники мають якісь претензіїї. Час летить доволі швидко і ми цього не зауважуємо. Через кілька років буде вже інша ситуація і наше сьогоднішнє обговорення буде не актуальне. Нема нічого постійного, але музика вічна. Вчора мені колега підказав які були перші "самограйки". Їх замовляла грошовита публіка яка не вміла грати, але дуже хотіла бути "в струї". Це фортепіано з механічним приводом, де роль "дискети" виконували перфоровані стрічки. І "по приколу", клавіші самі натискалися. ОТАК-ВО!: http://www.youtube.com/watch?v=Yb8B74ibUr0&feature=related Не знаходите аналогій? Це теж підносилося "як технічний прогрес" і "вимога часу".

ZZ2000 Слово фанЄра - без уколу.

колектив з 2-3 чол. хай якими вони профі не були б не зіграє нормально повноцінно сьогоднішню пісню

Що означає по вашому повноцінно?

По моєму - це в характері, і якщо там бракне 2-3 підголоски - то це не смертельно.

 "варіації на тему" тої чи іншої пісні у недолугому виконанні того чи іншого "маестро", яких сьогодні кругом море

А під мінус таких варіацій мало?

Чи ви вважаєте що коли на сцені стоїть три лобуряки з гітарами та саксом наперевіс, а біля них клавішник з трьома клавішами на стійці виглажує клавівтури та збоку ще пара бек-вокалісток винизуючи бедрами і вимахуючи ручками перед вимкненими мікрофами не в такт і всьо то під прописаний секвенсер чи мінідиск, то це краще чи як?

1. Я сподіваюся, що це Ви не про мене?

2. Це той самий мінус або й плюс, тільки вигляд збоку.

 

Я нікого не збираюся закликати грати "наживо", кожен грає так, як вміє, а вміє - як хоче. Я хотів сказати, що заграти можна, треба просто мати бажання. Час і люди розсудять.

20 років тому грали ті ж пісні що тепер,  ні в чому не складніші. І нічого, всіх влаштовувло. Як би того не хотіли поборники роботи під фонограму, але в такому вигляді як воно є, безконечно бути не може. Ну поспівають ще який час, а далі? На це відповіді я ще не чув. Професійні виконавці фонограмами  давно не діляться. З якої рації? Був сенс хіба для піару, але воно мабудь не спрацьовує.  Писати самому?  Замовляти? Зацікавлення послугами аранжувальників можна спостерігати і на цьому порталі і на аналогічих. "На халяву", то хоч десятки гіг,  а за гроші... І вірно сказав Роман, що час розставить все на місця. Музика це творчий процес. Яка творчість під спів однієї і тієї ж фонограми роками? Тому і далі вважаю що розділення в назвах і опреділеннях буде зроблене. Якщо не виконавцями, то споживачами наших послуг. На продуктах харчування теж тепер пишуть "спред", а не "масло", чи "сирний продукт" тощо. Мова для цього і існує, щоб розставити все по поличкам і щоб не було плутанини і ошуства.

В Пустомитівській районній газеті "Голос народу" за 30 грудня 2011р. http://pustomyty-rada.gov.ua/novyny-ta-podiji/gazeta/38-39 - про це на 4 сторінці написано. Стаття, здається, називалася "Повелителі мінідисків". З неї можна зрозуміти, що люди все прекрасно розуміють...

Roman_Zyvograj, я ні в якому разі не хотів якось зачепити ваш колектив ми ж просто тут спілкуємось як нормальні люди в яких є власна думка ви ж зрозумійте правильно. :))

Про повноцінне (може не так виразився) виконання я мав на увазі виконати так як задумано аранжувальником оригіналу того чи іншого твору. Саме виконати той твір так як він задуманий, а не підлаштовувати його до наявних технічних засобів та можливостей колективу.

Про варіації - буває що деякі "маестро" так заграють ту пісню, що з трудом її можна назвати піснею і не тільки під "долбайку", а й наживо, не раз був свідком того, а скільки буває вокальних варіацій під фанеру та особливо під шафе.

Так звичйно виконання наживо то є кайф, знаю з власного досвіду, але коли то робиться так як потрібно і коли дозволяють технічні можливості коллективу (якщо він звичайно існує).

 

Будь-ласка авторизуйтесь для того щоб залишати повідомлення. Увійти