Головна сторінка » Список форумів » Вільне спілкування » Живий (?!) гурт, чи просто дует, тріо, ... ансамбль?
Живий (?!) гурт, чи просто дует, тріо, ... ансамбль?

Довго мене їло бажання створити таку полемічну темуМацьопкий екскурс в історію: Завжди для індентифікації в музиці існувала система оприділення по кількісному складу учасників. Двоє учасників - дует, троє - тріо, четверо - квартет, п'ятеро - квінтет і так далі. Хоча були і узагальнені назви на більші склади - ансамбль та оркестр. Звісно це все іншомовні слова. На зорі естради цього поділу дотримувались. Потім щоб осучаснити, виділитись, то почали використовувати термін вокально-інструментальний ансамбль, з абревіатурою ВІА. При переході на «буржуазну» біт музику виник ще один термінгрупа. Тобто це вже не просто популярна естрада (попса по сучасн.), а альтернативна. Були і групи, а були і рок-групи. В кінці 80-х для національної самоіндентифікації почали використовувати термін гурт, музичний гурт. І так по сьогоднішній день. Вже всі звикли, але мене все муляє що це дуже велике узагальнення. Бо і гурт це коли 2 лобуряки стоять втупившись в ноутбуки, і гурт коли труба, сакс, тромбон, барабани, скрипка, бас, гітара, клавішні, співаки (звісно в різних конфігураціях). Має ж бути якась розбіжність і різниця в опреділенні. Ну та хай. Але тут пішла ще інша хвиля самоіндентифікаціївживання словосполученьживий гурт, жива музика, живе виконання. Це все з однією ж метоювирізнитися, пропіаритися в такий спосіб. Використовується і тими хто співає під фонограми і тими хто фонограмами не користується. От тут мої мізки чомусь припиняють щось розуміти. І от скажіть, будьте добрі, хто is who? Висловлюйтесь пані і панове! Лише попрошу в цій темі якомога менше чіпати питання причин використання і невикористання фонограм. Не тут, будь ласка. Тут більше про філологію і дивні та нелогічні словосполучення 

Це все з однією ж метоювирізнитися, пропіаритися в такий спосіб.

Все правильно сказано!

Ну і зара будуть всі говорити що кризова ситуація і люди менше тратяться і т.д  і  т.п.

Моя субєктивна думка. От перечитав я того всього про кризи, і в мене одне питання! Чому коли в 80/90р, коли криза була ще більшою, переважно була жива музика, так, може і драм машина це не живизна та все ж. А коли прийшли нано технології, то вмить щось стали зникати живі гурти. Тай і впринципі складається враження, що зараз всім аби чим подешевше та й би гупало. От ви коли хотіли поюзати добротну річ в магазині, то наврд ви її знайдете, тільки під замовлення. А крім саундкінгу та іншої пурги практично нічого нема в наявності. Саундкінг тіки то шо і вміє робити то - це стійки для муз. обладнання))  Томущо зараз ринок вимушений торгувати дешевизною, бо на неї краще знайдеться покупець. І річ тут  не в тому хто багатший а хто бідніший, можна і б/у купити річ в 100раз кращу ніж новий саундкінг, просто люди не відчувають якісного продукту. Що і чесно кажучи я спостерігаю, коли завантажують фонограми такої якості, що краще б не завантажували. Це те саме що їжа, ми ж не купляємо найдешевше, щоб струїтися?) Я от дивлюся на ті зарубіжні форуми і відео, то я не знаю чи в мене рожеві окуляри на ту Америку, чи люди дійсно так файно живуть, що роблять хоум студії, кращі ніж в нас в Україні не хоум? Трохи не по темі, та взагальному висловився. Ну нікого не хотів образити! Веселих свят, і хіба ми не варті для якісного продукту?


Коротко:

Розрізняю три види "халтури"-

1. "ЖИВА МУЗИКА" - повна лаба 

2. "Музичний гурт" - фонограма або самограй +долабка 1-2-3 інструментами

3. "Музичний супровід" - караоке ....   тут якраз і найцікавіше, варіанти:          а),... але музиканти

                                                                                                                               б),... рівень муз. школи

                                                                                                                               в),... ну дуже далекі від музики

ВСІМ "ВЕСЕЛИХ СВЯТ"

"ХРИСТОС НАРОДИВСЯ"

"СЛАВІМО ЙОГО"

Шановні, а як на вашу думку має називатись колетив з трьома учасниками ( Самограй, драммашина, сологітара) який ніколи не грав під фонограму( на ринку 5 років) ???

Як на мене, то причина цих проблем в низькому рівні культури і браку поваги до себе і до інших. Якщо ти себе поважаєш, тобі буде неприємно свідомо гнати халтуру і робити роботу гірше, ніж ти можеш.

А також, якщо ти поважаєш інших, то ти не дозволиш собі вважати , що для них і так піде, "для халтури хватає", "піпл схаває" і т.д.  Якщо ти поважаєш інших, то не будеш дурити їх недобросовісною

рекламою типу "жива музика" і співати під "фанєру". Ця проблема ширша, ніж проблемив музиці. Музика відзеркалює загальний рівень культури. Для того навіть щоб назватись правильно, потрібно

правильно розуміти справу, і не мати бажання дурити когось, видаючи бажане за дійсне. Справжній Музикант повинен вміти і мати бажання ВІДДАВАТИ свій талант, свою енергію, а не думати про те,що

"вони і так не розуміються в музиці, не оцінять, і нема чого надриватися, за ті гроші і так піде".

Who is who... У нас демократія і кожен себе називає як хоче!!! Якщо музичний колектив - то мають бути музиканти, а людину, яка знає тільки такі тональності (+- 12345), музикантом не назвеш!!! Можна назвати ВНА - Вокально-Ноутбучний Ансамбль!!!  А під гаслами "Жива музика",в більшості випадків,слід розуміти, що, по-любому, на стійці буде ноут ( а може навіть синтезатор) і буде людина, яка цим процесом керуватиме(як керувати - вирішує сам)! Цинічно, але правда!!! Знаєте, як перевірити чи музикант(лабух) чи караокер? Награйте(до-ре-мі-до-ре-до) і яка реакція буде в відповідь?

Гарна риторична тема!   Але я думаю, навряд чи ми вирішемна нашому форумі, сподівання Ігора і розв,язання  філологічних проблем того характеру...  Ми, просто кожен з нас, скаже свою думку і проблема в назві як була так і залишиться...  І вона докорінно, п Ігоре, буде впритул мати дотичність до"Лише попрошу в цій теміякомога менше чіпати питання причин використання і невикористання фонограм"

Нажаль назва "живий" - можна трактувати як життя,  живе виконання, живучість і тд. тобто це звичайний ОМОНІМ в українській граматиці! Ось тут і проблема як на мою думку закопана!  Ніхто не забороне ні юридично ні психологічно, ні усно, ні...  - так позиціонувати назву свого гурту...  Ми з Вами довго будем шукати стежку - але навряд чи розплутаємо той клубок...    Михайло Верещинський - не погано подав назви які в дійсності стосуюються тих "команд" на які він натякнув!   Але..!  Всєдно,  завтра, знайдеться такий музикант, який назве себе так - як йому подобається...  І ніхто йому за це нічого не зробить...  Трапляються і в мене на роботі такі випадки коли (серед  будних днів з метою економії бюджету начальства), ми працюєм по одному...  Тоді як себе назвати ???   Соло, пріма, ???  А знаєте як ми себе тоді представляємо? - Для вас розпочинає роботу "естрадно - симфонічний оркестр з одним диригентом на чолі" - ОТАК!  )))))  Тут, собака була закопана вже тодіколи пішла "ера мінідисків" - економ варіант , А назву для чого міняти ???  Та зараз навіть, багато живих гуртів, без мінідиска чи ноута бояться приїзджати на роботу...   Так воно є...  Економія часу, майже не тре робтити репетицій ( знаю бо ми з колєгами постійно раз в тиждень збираємося і гатимо в живяк - про зпапас а "вдруг" ну щоб з форми не вилітати) то в середньому за одну "пробу", можна зробити одну, дві максимум, фірмові п,єси - потім пів "проби", на другий раз, йде на то щоб повторити і залишається час на то, щоб зробтити ще одну...  Та це в принципі всі знають хто впритул стикався в роботі з живим складом...  Не знаю... Всі кажуть - чекаємо кращих часів, і я в тому числі так кажу....  ????  ТО може вони і не прийдуть ?  Поки ми будемо чекати склавши руки ? Не знаю...

На мою думку, зараз замовники розрізняють три види музики на весілля:

1. Ді-джей - Людина, яка не співає, включає готові плюси, в мікрофон тільки говорить.

2. Жива музика - Не важливо, грають чи ні, але присутній якийсь інструмент (наприклад клавіша), і в мікрофони співається, або, принаймі, меблюється.

3. З живими барабанами - це вже хоча б 3 чоловіка + ударна установка. Мінуси такої кантори - Нема де розставити, забагато беруть, забагато жеруть, заголосно грають.

Ну, і як не прикро - 2-га категорія це дуже широке поняття, як не крути.

Гуртзагальному значенні) — зібрання, скупчення людей на протилежність одній людині; група людей, що знаходяться близько один від одного; сукупність осіб, об'єднаних спільною метою, певними ознаками, властивостями.

Гурт у музицімузичний колективневеликий інструментальний або музичний ансамбль, що виконує естрадну музику; колектив людей, об'єднаних спільною метою і роботою, що так чи інакше пов'язані з музикою.

Колекти́в сукупність людей, об'єднаних спільною діяльністю, спільними інтересами, метою, проектом. Група людей, зв'язаних спільною працею в одній організації, установі, на підприємстві тощо.

Якщо уважно прочитати ці визначення, то нічого "протизаконного" в тому, що колектив з 3 людей називає себе гуртом, немає. І навіть якщо просто троє пияків вирішили розпити фляжку на троїх, то їх також можна назвати гуртом алкоголіків. Я п.Ігоря дуже поважаю, але чого його так мучить то питання не розумію, то або йому  треба простіше ставитися до того всього, або мені дожити до його років, і зрозуміти...

Я чув як живі колективи  працють вживу, на ютубі бачив, то лажа що в них, що в нас під фанеру, тільки в них напевно більше, бо ще й грають в живу, а не тільки співають. Ідеально можна зробити концертну програму з 10-15 пісень,  а не три весільні заходи. Тому весілля і називають ХАЛТУРОЮ як живі так і "здохлі" музиканти. І навіть, якщо всі музиканти ураїни вирішать, що колектив з трьох караокерів назвемо  якось інакше, а не гуртом, то народ ніхто ніколи вже не переучить.) Особисто мене бісить коли кажуть "О, сьогодні группа працювати буде.."  а гурт "Самограйки" звучить мелодійно, як не крути!)

Шановні панове музиканти! Я теж 3 роки грав в колективі. Нас було 5 чоловік разом з солісткою. Це клавішник, трубач, тромбоніст, солістка і я соліст.

Тож хочу сказати що спочату було все добре грали собі кожен місяць по 3-4 халтури і всі були раді аж поки нам не почали наступати на пяти ті ж самі караокери які так сказати скидали нормально ціну бо їх було тільки двоє, і по відгукам багатьох людей все всім подобалось. Один співає і веде а солістка теж співає і добре заводить публіку

Що ви на це можете сказати? Що це є погано бо то караокери?))) Я б так не сказав. Вони роблять дійсно нормальне шоу за тіж гроші що і 5 музикантів вкупі

Після цього я сам почав розуміти ситуацію. Що краще вдвох гарно співати та тамадувати за нормальну і приємну для людей суму грошей як здирати з людей велику суму і результат той же самий

Це я говорю про банкети і весілля, для звичайних українських людей

Я вважаю що музика це тільки пів діла, а вести (тамадувати) і правильно заводити публіку це зовсім інша справа! Хто зі мною не погодится?

Раніше цього не було грали собі попід ряд самі веселі пісні і ніхто ніяких претензій не мав до музикантів

Будь-ласка авторизуйтесь для того щоб залишати повідомлення. Увійти