Головна сторінка » Список форумів » Вчителям музики, керівникам дитячих садочків та організаторм масових свят » Музична вистава для дітей "Дядечко Рік та його донечки"
Музична вистава для дітей "Дядечко Рік та його донечки"
Дядечко Рік та його донечки. (Сценарій музичної вистави) Дійові особи: Ведучий. Дівчинка Наталочка. Дядечко Рік. Донька Весна. Донька Літо. Донька Осінь. Донька Зима. Пташка. Сопілкар. Писанкарка. Дівчата з віночками. Женчики. Дівчинка школярка. Маленький помічник. Діти з санчатами. Колядник. Ведучий: Одного разу, прогулюючись парком, дівчинка Наталка зустрілась з велетенським дядечком, який сидів на лавці і поглядав на годинник та чомусь дуже нервував. Дівчинка підійшла до нього та й запитала: Дівчинка: У вас щось трапилось , чому ви такі стурбовані. Дядечко Рік: Так-так, я чекаю моїх доньок, які чомусь запізнюються і я вже почав хвилюватися. Ведучий: Дядечко запросив дівчинку присісти поруч і познайомитись. Дядечко Рік: Мене звуть дядечко Рік, а як тебе звати? Дівчинка: А мене Наталочка! Я чекала на свою подружку, але вона не прийшла, а мені вже треба повертатись, а то мама почне хвилюватись. Дядечко Рік: Якщо хочеш, я можу познайомити тебе з моїми доньками, їх у мене чотири: Зима, Весна, Літо, та Осінь. Дівчинка: Звичайно, я дуже хочу з ними познайомитись, тоді я буду чекати їх разом з вами. Ведучий: Дівчинка присіла на лавочку, вона вже і забула, що їй треба повертатись додому, а дядечко почав розповідати про своїх донечок. Дядечко Рік: Ми збираємося у цьому парку на дні народження моїх доньок. Сьогодні ми будемо вітати наймолодшу - Весну, вже скоро всі повинні з`явитися і ти з ними зустрінешся. Ведучий: І дійсно, тільки дядечко Рік промовив ці слова, як зовсім непомітно з`явилися чотири красуні: одна красивіша од іншої. Перша була вкрита весняними квіточками, пролісками, бузком, тюльпанами, навколо неї кружляли пташки, віяло теплим вітерцем. Друга була вкрита ягодами, фруктами, на голові у неї був віночок сплетений з різних трав та польових квітів, навколо неї гуділи бджоли. Третя донька була дуже руда, вкрита жовтенькими листочками, гронами калини та винограду, а навколо неї сіявся прохолодний дощик. А ось четверта, навпаки, була вся біла-біла покрита сніжинками та бурульками, а навколо неї кружляла метелиця. Дядечко Рік: Ось, нарешті і донечки мої зібрались, так що тепер я вас познайомлю з моєю новою знайомою дівчинкою. Це – Наталочка, вона теж хоче привітати Весну з Днем Народження. Дівчинка: Тільки в мене, на жаль, немає для вас подаруночка… Весна: Мені подарунки не потрібні, краще я вам зроблю подарунок. Я запрошую всіх до мене на гостини. Ведучий: Раптом, повіяв теплий легенький вітерець, запахло ароматом квітучих садків і залунала пташина пісня. Виконання пісні ‘Прилетіла пташка” Весна: Тобі сподобалось, Наталочко, як співають мої пташки? Дівчинка: Так, дуже сподобалось, люба Весна, це дуже чарівний спів. Весна: Мене пташки завжди радують своїм співом, у мене цілий пташиний хор. А ще, я тебе познайомлю з хлопчиком, який завжди мені сповіщає, коли приходить моя пора. Він грає на сопілочці і збирає хлопців та дівчаток на мій День Народження. З`являється хлопчик з сопілочкою, виконує пісню “ Весняна сопілочка” Дівчинка: Люба Весна, мені теж хочеться поводити хоровод під сопілочку! Весна: В тебе ще буде така нагода, тільки почекай, коли прийде мій час. А ще, у мене є велике свято – Великдень, до нього всі готуються дуже старанно, печуть пасочки, розписують пасхальні яєчка. Потім, люди йдуть до церкви зустрічати велике свято Світле Христове Воскресіння. Подивись, ось ця дівчинка дуже красиво розписувала писанки, вона їх дарує найкращим друзям. З`являється дівчинка з пасхальним кошиком: дарує дівчинці писанку. Потім виконує пісню ”Писанки писала” Наталочка: Я теж навчуся розписувати писанки і буду дарувати їх всім своїм друзям! Весна: Ось і закінчилися мої гостини. Ти завжди мене чекай, ми з тобою ще не раз зустрінемося. Літо: А я теж хочу запросити Наталочку до себе, давайте зайдемо до мене на гостини. Ведучий: Стало раптом спекотно, почало гріти пекуче сонце, захотілося прохолодного напою або морозива. Пахло ароматом полуниці, гуділи бджоли, заспівав соловейко. Наталочка: Ой, як хочеться побігти до річки, викупатись в теплій водичці! Літо: Так я тебе запрошую на свято, яке відбувається біля річки! В народі, свято називають Івана Купала. Цього дня, молодь зі співами та жартами прямує до річки, розкладає вогнище й танцює навколо них. Дівчата плетуть віночки та пускають їх у воду. З`являються у віночках дівчата, виконують пісню “Віночки” Дівчинка: А мене дівчатка зможуть навчити плести віночки? Літо: Звичайно, якщо ти дочекаєшся мою пору, то будеш разом з дівчатками зустрічати це свято та плести віночки. А ще, в мене люди вміють не тільки святкувати, але й працювати. Жнива – це дуже відповідальна пора, збір урожаю. Всі працюють в полі: не тільки дорослі, а й діти. Діти виконують пісню “Ми у полі працювали” Дівчинка: Які працьовиті дітки! Їм, мабуть, було дуже тяжко працювати в полі. Адже в полі дуже спекотно і немає де сховатись від сонечка. Дядечко рік: Звичайно, це так, але всі люди радіють, коли на столі є хліб, смачні тістечка, пиріжки. А на великі свята, ще й запашний духмяний коровай. І все це завдяки нашим хліборобам. А в моєї донечки Осені, теж є дуже гарне свято, може вона теж нас запросить до себе на гостини. Осінь: Звичайно, тато, і я з великим задоволенням всіх запрошую на гостини. З`являється маленька дівчинка з парасолькою, виконує пісню”Золотава осінь” Осінь: В мене, дійсно, є Свято Врожаю, коли все на полях, городах і в садках зібрано. Всі сільські трударі відпочивають, пригощають гостей щедрими дарами. Познайомтесь з маленьким помічником , він допомагав батькам виростити добрий врожай. Хлопчик виконує пісню «Маленький помічник». Дівчинка: Ой, я частенько лінуюсь, коли батьки мене просять допомогти по господарству. Я тепер обов’язково буду допомагати батькам! Не хочу більше дружити з лінню. Дядечко Рік: Ну що, моя найстарша донечка Зима. Тепер твоя черга запросити нас на гостини. Як там твої заметілі, хурделиці, вже прокинулись після сну? Зима: Так, ми зараз перевіримо, де мої вірні помічники, я вас теж запрошую на гостини в моє царство. Діти виконують пісню “Прийшла зима” Зима: А ще, я вас познайомлю з маленьким колядником, він вам розповість про мої свята, які люблять діти, з нетерпінням їх завжди чекають і старанно до них готуються. Виходить колядник виконує пісню “Зимові свята” Дівчинка: Дуже дякую тобі, Зима! Я теж завжди з нетерпінням чекаю всі твої свята. Але мені вже треба швиденько повертатись додому, бо мої батьки вже дуже хвилюються. Я так не хочу вас залишати, мені сподобалось разом з вами проводити час. Дядечко Рік: Ми обов’язково ще зустрінемося, будемо чекати тебе на цьому самому місті, коли буде День Народження наступній моїй донечці –Літо. А зараз, швиденько повертайся, батьки твої вже, мабуть і справді, дуже хвилюються. Дівчинка: До побачення, Весна. До побачення, Літо. До побачення, Осінь. До побачення, Зима. До побачення, дядечко Рік. Ведучий: Така цікава зустріч відбулася у дівчинки Наталочки з новими знайомими. Гадаю, що попереду на них чекає ще багато побачень.

Будь-ласка авторизуйтесь для того щоб залишати повідомлення. Увійти