Головна сторінка » Список форумів » Музичні інструменти та звукове обладнання » Перевантаження підсилювача.
Перевантаження підсилювача.

Шановні колеги підскажіть будь ласка, підсилювач PARK AUDIO CF-700, при роботі допускаю короткочасне перевантаження ( підблимують індікатори). Це допуск чи загроза???

це нормальний режим і сміливо працюйте далі

Це не перевантаження, нормальний режим роботи. Перевантаження, то коли кліпи світяться і блок вирубається бо не стягує... А відносно твоєї ситуації, мені колись мій колєга знаєш як сказав? - (модератори не бийте) - як в ліжку з дівкою лежиш, то воно теж поскрипує, але то нормально)))

Дякую шановні !!!

А я кажу ні це не є нормально і до чієї поради прислухатись - тобі вирішувати. За своє життя я власними руками сконструював не один підсилювач і що таке перегруз то я тобі поясню як спеціаліст який займається електронікою все своє життя і це є моя основна професія. Перегруз навідь короткочасний це не тільки різкий ріст нелінійних спотворень а перегрів трансформатора, вихідних транзисторів, котушки дифузора динаміка.  Ізоляційне лакове покриття обмотки трансформатора та котушки дифузора під дією підвищеної температури дістає тріщини і осипається, котушка дифузора нагріває магніт динаміка а він в свою чергу температури не любить і втрачає свою магнітну силу тобто розмагнічується. Розмагнічується магніт- падає чутливість динаміка і віддача акустичної системи в цілому. Кристали вихідних транзисторів від перегріття починають швидко старіти йде руйнація кремнію і параметри падають.А ті що тобі радять (шо то піде) поняття не мають де в транзистора є база де колектор а де еміттер.Є три види потужності: номінальна, максимальна і пікова.Підсилювач має захист від пікової потужності, короткого замикання на виході і від появи постійної напруги при виході з ладу транзисторів.Спрацьовує і виключається тільки від пікової а при максимальній він буде працювати довготривало але з усіма цими наслідками що я описав.Нормальна довготривала робота тільки на номінальній потужності.Нехватає- замінити підсилювач і акустичну систему на більшу вихідну потужність , можна попробувати на акустику з більшою чутливістю по децибелах.

РС. Якщо вихідна потужність на виході одного каналу 1000 вт ( в описі інструкції переважно пишуть максимальну) то пікова короткочасна 1400 вт а номінальна якою слід користуватися - 700 вт.

Читаєм мануал (http://park.amplifier.in.ua/DOCz/amplifiers/cf-series/cf500-700/CF500_700_UM_ru.pdf):

Защита от перегрузки

Выполнена  по  двухступенчатой  схеме  и  обеспечивает  не  только  надежную защиту выходного каскада усилителя, но и оптимальное качество звучания усилителя в режиме перегрузки. При  возникновении  коротких  перегрузок  длительностью  до  3 мс  (например, вызванных резким уменьшением комплексного сопротивления нагрузки) срабатывает лишь токовая  защита  выходного  каскада, которая  ограничивает  протекающий через выходные транзисторы ток на безопасном для них уровне. При этом настройка защиты выполнена таким образом, что усилитель кратковременно может отдавать полную мощность  (без  снижения  выходного  напряжения)  даже на очень  низкие сопротивления нагрузки. При более  длительных  перегрузках  система  защиты  включает  встроенный Clip-лимитер, который уменьшает уровень поступающего на вход усилителя сигнала и устраняет искажения, вызванные «жесткой» перегрузкой.   electromuzik, от скажіть як художник художнику: чи мають обмотки трансформаторів, котушки динаміків, магніти, транзистори на радіаторах таку властивість/параметр як теплова інерція?

Дядько Хапко зрозумійте мене правильно, в Вас є сумнів щодо мене так я нікого не заставляю щоб робили саме так як я кажу, кожен має свою голову і нехай думає. Я пишу про те в чому я впевнений на всі 100, бо в житті перемотав не один динамік , не один підсилювач відремонтував а причина одна- музиканти працювали на перегрузі , сам працював всі 80 та 90 по весіллях на підсилювачах і акустиці власного виробництва та мій апарат працював завжди надійно а ремонтував я завжди чиюсь"фірму"

.Одне діло прочитати в неті інструкцію на підсилювач а друге сконструювати та правильно налагодити підсилювач, прогнати генератором та зняти осцилограму, вирахувати потужність відстроїти захист та струм спокою вихідних транзисторів.От якби Ви сконструювали так як я в 90 роки  підсилювач 2 по 400 ват а на цей час це була пристойна потужність, та ще щоб він відпрацював по весіллях 15 років без ремонту, от тоді нам можна було разом про щось і поговорити. 

ПС.( оптимальное качество звучания усилителя в режиме перегрузки.  

Оптимальна якість- це далеко не максимальна, по простому самий  оптимальний варіант- це коли вовк ситий і вівці на місці але всі знаєм що так не буває а просто хтось когось вміло на...бав.

пройшли ті часи,коли перегруз був небажаний.До того ж не факт,що кліп показуе перегруз, а не вихідну напругу

Кристали вихідних транзисторів від перегріття починають швидко старіти йде руйнація кремнію і параметри падають.А ті що тобі радять (шо то піде) поняття не мають де в транзистора є база де колектор а де еміттер

Я вам більше скажу - сучасні підсилювачі зібрані не на біполярних транзисторах ( з базою та колектором ), а на польвих, різновиду MOSFET (з контактами СТОК, ІСТОК, ЗАТВОР), так, що не всі такі тупі, як ви розумний, і тут теж є люди, які електронікою на хліб з маслом заробляють.

 

А тепер стосовно теми, а тепер відкрийте даташит на будь-який MOSFET і прочитайте мені час роботи від максимальної нагрузки кристала до початку процесу перенасичення... Це і є той період, в який транзистор працює на піках, при максимальних струмах без початку процесу деструкції самого кристалу. Тим більше, що ТС говорить про короткочасні бліки кліп-лімітера, а повірте, не ви один блоки збирали, і люди також знають, що лімітер строїться з запасом в нижньому порозі спрацьовування. На хлопський розум, якщо блок в максимальній потужності віддає приблизно 128 вольт (це відповідає приблизно 400Вт музичної потужності, ампераж не скажу, бо не пам"ятаю таблички), то при перегрузі, як напруга так і струм зростають, а лімітер настроєний приблизно на 80%, тобто при досягненні потужності 360Вт лімітер буде поблимувати, при 380-400 він буде солідно світити, а при 405 він вирубиться.

П.С. Не путайте схемотехніку підсилювачів на старих совдепоських КТ-транзисторах ( а тільки на них і збирали - комплементарні пари КТ814-815, а також КТ845 або КТ827 ) і сучасні високочастотні мосфети - різні характеристики та різні принципи роботи

Будь-ласка авторизуйтесь для того щоб залишати повідомлення. Увійти