Головна сторінка » Список форумів » Вільне спілкування » Авторське право
Авторське право

Привіт. Цікавить наступне: чи маю я право оприлюднювати на платних ресурсах кавери на відомі пісні, які мають авторів, але вважаються народними? В авторському праві я не дуже розбираюся, та й взагалі в юридичних нюансах, хоч і було перечитано всю конституцію, перерито всі державні сайти на юридичну тематику, сайт про судову реформу (http://jrc.org.ua/)  і т.д. А мені б не хотілося, щоб до мене потім були претензії і звинувачення в плагіаті. Допоможіть розібратись, будь ласка!

Пісні які вважаються народними, на них не розповсюджується право власності. Тим паче кавер, тобто Ваше власне аранжування. Тож можете сміливо. Навіть на глобально-правовому ресурсі Ютуб, кавери мають право на життя навіть на відомі треки які мають авторів + навіть доступна монетизація як автора пісні так і автора кавера.

Як це так: "які мають авторів, але вважаються народними" - коли пісня народна то вона складена народом, декількома особами, а коли вона авторська, відомо хто автор, то це вже не народна, а авторська, пісня однієї, конкретної людини.  Пісня "Волиняночка" завжди вважаться народною, але ж бо вона має автора і відколи стало відомо хто є автором, то певно, що відтоді вона повинна бути авторською і ніяк не народною. Доречі, автор пісні "Волиняночка" є Каліщук Олександр Пилипович який за цю пісню схлопотав аж 10 років вязниці. Пісня пішла в маси але лише нещодавно стало відомо про автора. https://uk.wikipedia.org/wiki/Каліщук_Олександр_Пилипович

Товариш авторизував свою музику, їздив до Києва, платив якусь не дуже значну суму в районі 350грн за пакет авторських робіт (коли курс був по 8грн). Розповідав як це працює, я не прискіпливо слухав. Але суть така, що порушенням авторського права в музиці вважається, якщо повторюється послідовність нот однією цепочкою в сукупності від 12 нот. От іменно число 12 я міг напутати. Не пам'ятаю точно. Сюди включено і тривалість звука. Він жартував, що з вальса можна зробити польку і це вже інша пісня. Якщо змінити одну ноту з цепочки послідовних авторських нот, то це вже по закону не є порушення авторських прав: "мені так приснилось, оригінала не чув". Не являєтесь ви ніхто порушником авторства доки на вас не відкрита справа в суді. Вам можуть пред'явити звинувачення, але знаючи ТОЧНО про авторство ви можете вийти сухим з води. Тональність і темп роль не грає. Тільки ноти і тривалість. Якщо признаєте вину що ви використовуєте чужий твір - будете відповідати. Судитись довго і дорого. На це має бути причина. Якщо хліб не крадете у надмірних маштабах, то спокійно собі використовуйте. Ютуб кавер сам розпізнає. Мені відома технологія розпізнавання копії треку з співвідношенням навіть до 60% схожості (і я давніше реалізував поідбне), але те що чудить ютуб за межами мого розуміння. Дівчинка грає в музичній школі на гітарі. Я залив відео на ютуб, через пару хвилин прилітає листівочка "Кавер". Чисто теоретично можна представити, що аналізатор гугла розпізнав ноти. Але як вони розпізнають ноти коли понад 20 одночасно нот грає із ефектами. Це для мене загадка. Також прилетіла листівка "Кавер" на ось це відео. Шокований. Росіяни не дивлячись на скромні зарплати в ІТ випереджають по деяких питаннях, зокрема і в розпізнаванні та генерації звука. Будь-коли в недалекому майбутньому можуть стати доступними нові інструменти авторам, які автоматично будуть виявляти порушення авторських прав. Якщо ставки високі - можна попросити дозвіл в автора.

Це точно, ютуб розпізнає і досить часто не в ту сторону. Було закинув я відео на ютуб на якому ми співали на весіллі. Пісня "Бродяга". Сказало, що ми порушили авторське право, а про щоб говорити, коли мінус то самопал, а воно, бачите, щось там знайшло схоже, якусь цепочку відшукало і все, приїхав. Що я не робив, а змушений був видалити відео.

Будь-ласка авторизуйтесь для того щоб залишати повідомлення. Увійти