Головна сторінка » Список форумів » Вчителям музики, керівникам дитячих садочків та організаторм масових свят » Фрагмент сценарію "Колодія"
Фрагмент сценарію "Колодія"
СЦЕНАРІЙ ПРОВЕДЕННЯ СВЯТА «МАСЛЯНА» 25 лютого 2012 року.с.Піски (Святково прикрашена сцена в центрі села.На вигоні-стовп з чобітьми,сніжні гірки,установлене чучало-Масляної.Працюють торгові палатки.) Господиня:Доброго дня,односельці та гості!Доброго лютневого дня! Господар: Здрастуйте ,люди добрі!На всі сторони здрастуйте! Господиня:Іде до нас весела Масниця Ранньою весною, Скільки радощів несе Завжди з собою! Крижані гори чекають, І сніжок виблискує, Санки з гірок вниз біжать, Сміх не замовкає. Господар: З будинків аромат млинців Святковий,чудовий, На млинці друзів кличемо, Будемо їсти їх разом. Гучно, весело пройде Сирна Седмиця, А за нею – Великий піст, Час, щоб молитися. Господиня:Від душі вітаємо вас І щиро запрошуємо: Всі турботи облиште, Приходьте в гості, Прямо до нашого ганку До нас на Масляну. Господар: Переконаєтесь самі: Почастуємо млинцями, На сметані пампушками, Пирогами пишними. Лютому – помахаємо, Березню – “привіт” скажемо. Разом:З Масницею ласкавою вітаємо вас! Слово для привітання надається сільському голові Левченко Світлані Олександрівні. Пісня «Масляна» (На програші) Господиня:Душа ти наша, Масниця, Цукрові твої вуста, Солодка твоя мова! Приїдь до нас у гості На широкий двір, На санях покататися, Млинцями об’їдатися! Господар:Усім друзям та гостям щирі вітання! Хай здійсняться незабаром Ваші сподівання! Хто радіє сонцю, квітам, хай весну стрічає! До нас Масляна – красуня на двір виїжджає. (Масляна виходить із саней і піднімається на сцену) Масляна: Спасибі всім,що прийшли святкувати, Та й холодну, люту зиму проводжати. Закружляєм в танцях, потонемо в співах Вареничками пригощу та й усім на диво. Веселися весь народ – гарне свято! Напекла млинців чудових теща зятю, Чекаємо гостей із самого рання, Масниця, масниця! Веселе гуляння. Прийшла-не минуєте, Піду –не побачите! Зустрічайте-гарніше Проводжайте веселіше! (Звучить весела танцювальна музика.Масляна пританцьовуючи пригощає варениками присутніх) (Виходить фольклорний ансамбль «Берегиня» з піснею «Масляна,масляна,ти нам Богом послана») Господиня:Зустрічайте,ось і гості не забарилися –куми мої дорогенькі та сусідоньки 1кума:Добридень Василино!Прийшли до тебе почати Масляну справляти! Господиня:От спасибі,що в мене будете Масляну починати.Розташовуйтеся! (Пісня) (Василина присідає і кричить,як перед пологами,всі її обступають) 2кума:Бабуню,бабуню!Ідіть-бо та подивіться,бо Василина кричить,як перед пологами,а ви ж баба -повитуха. Повитуха:Що трапилося?(Витягує ножа, христить Василину і з –під спідниці витягує макогона)Дивіться,куми!Василина Колодія народила!Колодій народився! Всі куми:Колодій народився!Колодій народився! Господиня:Давайте я його сповию та й будемо родини справляти. (Куми співають) Ой турицю,турицю Та й на нашу вулицю. Господиня породила Горілкою покропила Рости-рости виростай! А нам,господине, Вареників давай! (Василина передає колодія кумам) 3 кума:Дай-но його мені,я його побавлю та й у мене завтра будемо Колодія хрестити!(Передає далі) 4 кума:Бавить Колодія)А в мене будемо похрестини справляти.(Передає далі) 5кума:(бавить Колодія) А в мене будемо потретини справляти,щоб на вулиці дитину не били. 6 кума:А в мене Колодій помре і будем його хоронити,але плакать не будемо,бо на той рік він знову народиться!Ходімо,куме,та зловимо старого парубка і прив’яжемо до ноги колодку,нехай дає могорич! 5 кума:Ходімо,ходімо! (Ловлять парубка,тягнуть на сцену,прив’язують колодку і співають) Колодію,Колодію. Знай жіночу кару- З колодкою волочитись Аж тепер будеш женитись? Старий парубок:Молодиці?Ви що здуріли? 1кума:На бав Колодку,а ми будемо Масляну справляти Старий парубок:А-а-а-а!І де ти на мою голову взявся?Молодиці,пожалійте мене,я цього року неодмінно женюся. Вас на весілля буду просити. Відв’яжіть 2кума:Не вірьте, куми!Старого парубка женити,то як із старого вола м’ясо варити. 3 кума:Куми,відв’яжіть його та пригостіть. 4 кума:Нехай нам ще музик найме! Старий парубок:Будуть вам і музики тільки відв’яжіть. Пісня:_________________________ 1кума:Подивіться он зять тещу до шинку веде. (Під музику виходить зять і теща) Теща:І чого це ти до шинку йдеш? Зять:Іду з кумами Масляну справляти. Теща:А де ж це ти грошей на шинок взяв? Зять:А ви ж нам на весілля перепили. Теща: І не розіпре тебе? Зять:Не розіпре,бо я ж не сам буду гуляти,а з кумами. Теща:То відійди від мене,щоб мої очі тебе не бачили! 2кума:А що він і справді вам не потрібний?Я вам грошей дам,а його собі заберу,бо він мені до вподоби Теща:(відпихає її)Відійди від нього!Бач яка!Тут вас багато таких!Він мій зять і я його не проміняю на чужих п’ять.(виймає гроші)На тобі,зятю гроші,та пригости кумів,щоб добряче погуляли. Та ще й музик найми! Зять:О,це вже друге діло!Пийте ,кумоньки і веселіться (Музики грають,куми співають,а зять з тещею танцюють) Пісня: «Ой зятю,мій любий,хороший» 3 кума:А тепер зять нехай для тещі заспіває. Пісня:_______________________________- Господиня:Та де ти ходиш?Повен двір гостей,а тебе нема. Господар:Та йшов Уляну шукати, кумів стрів,та й затримався. Господиня:Та он же вона з Стицьком розмовляє. (Сценка сватання) С т е ц ь к о. Та й патлата! (Смеется громко и, подошел к Уляне, вдруг перестает и, долго подумав, говорит). А що в вас варили? У л я н а. (стоя на месте, не обращает на него внимания и печально отвечает). Нiчого! С т е ц ь к о. (долго вспоминая). Ну!.. ну!.. а тепер... що? У л я н а. Що? С т е ц ь к о. Що? У л я н а. Що? С т е ц ь к о. Що? У л я н а. Що? Нiчого. С т е ц ь к о. Брешеш-бо, як нiчого! Батько казав, розпитай її обо всiм. А чорт її зна, об чiм її розпитувати! Я усе позабував. У л я н а. Так пiди до батька та i розпитай, коли позабував єси! С т е ц ь к о. Так вiн-бо добре казав, не iди, каже-говорить, вiд неї, поки обо всiм не домовишся. У л я н а. Нi об чiм нам домовлятися. С т е ц ь к о. Як нi об чiм, коли вже ти за мене iдеш? У л я н а. Нi, голубчику, сього нiколи не буде. С т е ц ь к о. А чом не буде? У л я н а. Тим, що я за тебе не пiду. С т е ц ь к о. А чом не пiдеш? У л я н а. Тим, що не хочу. С т е ц ь к о. Та чому не хочеш? У л я н а. А не хочу - тим, що не хочу. С т е ц ь к о. Ну, тепер твоя правда. А батько казав, що ти пiдеш. У л я н а. Не пiду. С т е ц ь к о. Ну, а батько казав: не потурай їй, поженихайся, та У л я н а. Та я тобi кажу, що не люблю тебе i не пiду за тебе. С т е ц ь к о. Так себто батько збрехав? Ну, ну! Ось тiльки скажи йому, що вiн бреше, то так по пицi ляпанця i дасть. (Вздохнув). Я вже пробував. У л я н а. Так що ж? То батько твiй, а то я тобi кажу, що не хочу. С т е ц ь к о. Не треба менi твого хотiння, пiдеш i без нього. Батько ще казав, щоб ти не дрочилась. У л я н а. А чого менi дрочитись? Я не скотина, нехай бог милує! А щоб я пiшла за тебе, то навряд. Я ж кажу, що наше сватання ще вилами писане. С т е ц ь к о. Ей!.. чи Прiсько, чи Домахо, чи як тебе. Послухай, та iди. Ось коли б ти вже була моя жiнка, та сказала б, що не хочеш за мене, так я б тобi пику побив, як менi батько часом б'є; а то ще тепер не можна. Батько казав, пiсля весiлля можна жiнку бити скiльки хоч, а тепер, не можна. Дарма! я i пiдожду. А поки ще ласкою просю: пiди за мене! У виконанні Каті Іващенко звучать пісні: Пісня_______________________________________________ Пісня______________________________________________ Господиня:Як на масляній , млинці летіли! З запалу, з жару, з печі, Всі рум’яні, гарячі! Масляна, частує! Всім млинці подаває. З запалу, з жару – розбирайте! Похвалити не забувайте. Господар:Наша ярмарка на вас чекає! Зустрічає олійним млинцем, Сиром, медом, калачем! Всю неділю,народ, гуляй, Всі запаси з’їдай. Господиня. Шановні гості! Наші поварі наварили вареників, напекли пиріжків, млинців. На столи поставили, пригощайтесь. (Всі йдуть на ярмарку до яток пригощатися.) Пісня:_______________________________ Господиня. Увага, увага! Усі на катання, А хто не вмістився, той йде на гуляння. Уже поспішають шумнії ватаги На конкурси, ігри і на розваги. Катання, конкурси: побий горшки, виграй чоботи, перетягування канату, дістань предмет з берези, півнячі бої. Пісня: «СТРІТЕННЯ» Весна:Добрий день, мої любі друзі! Я- Весна, Я три місяці в садочку Зимувала на кілочку Від морозів і вітрів Берегла озимий хліб Ниточки для травки ткала, Сорочку сонечку зв’язала, В голубі легкі пушинки Весняні вдягла хмаринки, Повернула всіх птахів Із вирію у рідний дім Я всім .в дарунок тепло принесла Скрізь засіяла ранні квіти. І травичку, шовкову, м’яку… ( А в цей час заходить зима- дівчинка в білому одязі, на голові шапка, оздоблена ватою, ніби покрита снігом). Зима:Ти засіяла квіти?Не поспішай радіти.Я їх вкрию снігами… Весна:Яка ж ти люта, сестро! Лютий не лютуй, а час твій пройшов. Людям ти добраче набридла холодами та віхолами. Он як чекають мене діти, щоб хоч трішки себе зігріти. Зима:Мене теж чекали, щоб після справ відпочити. І дорослі, і діти раділи моїм веселим святам,пухнастому снігу, свіжому морозу. Малеча ліпила снігових баб, грались у сніжки, катались на санчатах та ковзанах. Весна:Так, сестро, це було - та все пройшло. Надоїла ти своїми холодами. Хочеться всім зняти теплий одяг і замінити його легким, весняним та за роботу взятись. Зима:Яка робота? Я зараз сюди холоду напущу, всюди сніжком притрушу. (В запису завія,вітер,а потім дзюрчання струмків) Господар:Ой, Масляна! Прощавай, прощавай! Як будемо здорові, то побачимось знов. Ти ще один рік почекаєш, прождеш. Знаємо, знову ти до нас прийдеш! Господиня:Масляна, Масляна, яка ти мала – Як би ж тебе сім неділь, А посту одна Але вже Весни-красни прийшов час, То тікай же, Масляна, ти від нас! (Підпалюють вогнище з чучалом Масляної) Пісня: «Дівчина- весна» Господиня. Усім, люди, дякуємо, Що в нас гостювали, І Зимоньку-масляну З нами проводжали. Господар. На останок прошу, Не згадуйте лихом, А лише веселим, Добродушним сміхом. Концертна програма Виходять дівчатка і ведуть хоровод «Масляная, оце я йду, Загубила алу лєнту да й не знайду. Гу! А хлопці ідуть да й регочуть, За собою алу лєнту да й волочуть. Гу! Масляная, оце я йду, Загубила білий фартух да й не знайду. Гу! А хлопці ішли да й фартух знайшли, Я просила, голосила - вони не дали. Гу! Масляную проводжаю, Великого посту дожидаю. Гу! Великого посту дожидаю - Протягнися, піст, як заячий хвіст. Гу! Протягнися, піст, як заячий хвіст, А ти ж, моя Масляна, воротися. Гу!» 1-дівчина: Ой подруженьки, вогненний кінь до нас їде, жаром дихає, грива золота розвівається. А на ньому у вбранні золотому сам Колодій їде! Всі. Колодій їде! Колодій їде! Колодій їде! Слава нашому Колодію! Слава! Слава! Всі ідуть колом, поклавши руку на груди. Їде до нас Колодій солоденький На кониках вороненьких. Їде до нас із добром, З сиром,маслом і яйцем. Із млинцями,пирогами та вареничками (Дівчата прив’язують хлопцям маленькі колодочки на рукав,а хлопці дарують дівчатам лєнти.) Була я на колодці, Мограла я на хлопців. Гаю,молодці,гаю Гарнії брівки маю Я на,Колодія, Маю всю надію. А без тебе , Колодію, Нічого не вдію. 2-Дівчина:Хлопці,а покатайте нас на вашому коню! Хлопець:Ще чого… Дівчата Да покатайте. Хлопець:Ну, ладно,сідайте!Та поїдемо а вулицю (Дівчата сідають і з піснями покидають сцену) Масниця-білошийка. Проводжаємо тебе хорошенько Масниця-солоденька Колодочка наша золотенька… (З другого боку сцени виходять учасники фольклорно-обрядового ансамблю «Берегиня» з піснею А в середу тиждень минув, Як у мене кужіль згинув Веретено запропало, До шинкарки запродано. Маю курочок много, Півника ні одного. Продам решето,сім’я, Куплю курочкам півня. Чорна курочка чорна Вискочила на жорна Стала сокотати Не дасть колодчанам спати А я собі молодиця В домі господиня. Наварила вареничків Із свіжого сиру. Наварила вареничків Із свіжого сиру, А хто прийде на колодку, Тому буде мило. 1-жінка: Дай нам, Боже,кумоньки, Колодія в добрі відбути. Щоб було нам сирно й масно, хай же всім буде добре й щасно! Ой турицю,турицю, Та й на нашу вулицю. Кума дитину знайшла, Колодієм нарекла. Рости ,рости ,виростай Нам вареничків давай. Всі: Колодій народився-3 рази 2-кума:А он і Семен-старий парубок іде з музиками.Саме раз колодочка для нього. (Прив’язують колодку і співають) Ой, упала колодка із печі Та й побила Семенові плечі. Оце тобі, Семене, за мене, Що не ходиш звечора до мене! Оце тобі, Семене, за мене, Що не ходиш звечора до мене! Ой, упала колодка із груби Та й побила Семенові зуби. Тепер треба колодку рубати, Семенові зуби вставляти Тепер треба колодку рубати, Семенові зуби вставляти 3-кума:А тепер,Семене,відкупляй колодку,став нам могорич І це ще не все:за те ,що пари собі не підшукав,не одружився-в кареті тобі кругом шинку кататись,та нікуди не озиратись (Катають в кошику і співають) Ой на горі лен поламався, а за мене дяк женихався. Або мене січте, рубайте, або мене за дячка дайте! Бо у дячка ручки біленькі, щонеділі книші тепленькі, щонеділі провідної та для мене молодої. Семен співає Коли б мені ступка та жорна, коли б мені жінка моторна, то я б її цілував, милував, а до печі куховарку найняв, а до хати заміталочку, до дитини колихалочку, а сам би я по водицю ходив, свою милу за рученьку водив. (Семен частує,жінки співають) На березу дуб похилився, на багату чорт задивився, на вбогую добрії люде, з убогої господинька буде. Козаченьку чорновусий, чого в тебе жупан кусий? – Вражі дівки підпоїли, жупан мені підкроїли. Програш – Ой ти, Гандзю милостива, чим ти брови намастила? – Намастила купервасом, щоб ходили хлопці часом. Ой колодка, колодка, Яка була солодка, А ще була солодша, Як я була молодша. Ой колодка, колодка, Яка була солодка. В тебе одна в мене дві - Солоденькі обидві. Колодійчику, чику, І голубчику, чику, Ждали тебе цілий рік, Та не довгий в тебе вік. (Куми просять прощення одна в однєї і цілуються) Ой спасибі, Колодію, Що зібрав докупи. Цілувались, милувались, Аж злипались губки. Ой зима наша біла, Як же ти нам надоїла. Іди ,зимо,та й до Тульчина. Як же ти нам надокучила 1-кума:Люди!А вам зима не надокучила? То ж давайте її проведемо гарно з варениками,піснями.. Варенички у сметані , Масниця солодка, Масниця,масниця, Золота колодка. (Учасники виходять в зал і пригощають глядачів варениками)

Будь-ласка авторизуйтесь для того щоб залишати повідомлення. Увійти