Головна сторінка » Список форумів » Вчителям музики, керівникам дитячих садочків та організаторм масових свят » Музична вистава для дітей "Зустріч з народною піснею"
Музична вистава для дітей "Зустріч з народною піснею"
Зустріч з народною піснею Хлопчик Сашко. Народна пісня. Кобзар. Дід. Баба. Хлопчик Іванко. Дівчатка які співають веснянку. Господарка. Ведучий. Ведучий. Хлопчик Сашко в цьому році вступив до музичної школи. В зви-чайній школі він навчається вже в четвертому класі а ось в музичній він тіль-ки першокласник. Сашко завжди мріяв навчатися грати на гітарі, та на жаль класу гри на гітарі в школі не було, тому директор школи запропонував Саш-кові навчатися грати на бандурі. Він переконав хлопця що бандура як і гітара струнний музичний інструмент, тільки бандура це наш – український на-родний інструмент. Навчання грі на бандурі давалися хлопцю не легко, дуже вже боліли від струн пальці, тяжко давалася нотна грамота. Частенько коли треба було вчити домашнє завдання, хлопець бігав у дворі з м’ячем зі своїми друзями. Одного разу він ліг спати так і не вивчивши новий твір який мав грати на екзамені. Від хвилювання хлопець довго не міг заснути, йому навіть не хотілось іти до музичної школи. Наступного дня Сашко отримав свою першу двійку, він вирішив більше не відвідувати музичну школу. По дорозі до дому він кинув нотну збірку прямо на землю. Саме в цей час хтось почав кликати його ніжним чаруючим голосом. Пісня. Хлопчику зачекай будь ласка. Сашко побачив дуже гарну жінку в українському вбранні. Сашко. Ви мене кличете? Пісня. Ти мабуть не помітив як згубив нотну збірку з народними піснями, ві-зьми її. Жінка протягнула ноти Сашкові. Сашко. І зовсім я не згубив ноти, я їх просто викинув їх, вони мені більше непотрібні. Пісня. Мені дуже цікаво а чому ти вирішив так вчинити? Сашко. Я навчався грати на бандурі але в мене нічого не виходить, можливо в мене немає музичних здібностей. Пісня. А може ти просто лінуєшся займатися музикою, і в тебе не хватає те-рпіння. Сашко. Я думаю що мені просто не подобається бандура, адже я дуже хотів навчитися грати на гітарі. Пісня. Ти хлопчику просто не знаєш що це за інструмент бандура. Хочеш я тобі розповім про цей інструмент. Сашко. А ви мабуть народна артистка, дуже вже ви на неї схожі. Пісня. Люди мене називають «Народною піснею», але мене неможливо по-бачити хіба що тільки почути. Мене дуже засмутило те що ти так вчинив з збіркою моїх пісень. Тому я хочу тобі допомогти познайомитись з музичною культурою нашого українського народу. Сашко. Пробачте мене, я зовсім не хотів викидати ноти, просто я не знаю як тепер батькам показати щоденник з першою двійкою. Пісня. Не хвилюйся все ще можливо виправити, вивчиш пісню і отримаєш гарну оцінку. Сашко. Я справді хочу виправити оцінку. Розкажіть мені про пісні нашого народу. Пісня. Я тобі не тільки розповім а ще й познайомлю з виконавцями народної пісні. Ми с тобою відправимося в минуле, в той час коли тільки зароджува-лася українська пісня. Раптом зазвучала мелодія, наші герої побачили що вони знаходяться в старо-винному мальовничому селі. Біля села протікала річечка, хатинки потопали в вишневому цвіті, біля крайньої хатини під тинком сидів мандрівний кобзар. Пісня. Добрий день вам! Ви напевно музикант? Кобзар. Я кобзар, співаю людям свої пісні та думи, зупинився в цьому селі щоб поспівати людям своїх пісень. Пісня. А звідки ви прийшли, з яких країв? Кобзар. Я йду з славного козацького краю, колись я ходив в походи з коза-ком Барвінком. Бачив як мужні козаки гнали ворогів з нашого краю, тепер співаю людям пісень про їхні подвиги. Давайте я вам теж заспіваю свою піс-ню. Кобзар виконує пісню «Козацька Барвінкова» Сашко. Ви так гарно граєте на бандурі, так чудово співаєте. Ви напевно в нашій музичній школі навчались? Кобзар. Навчався я грати в далеких бойових походах, а про музичну школу я вперше чую. Пісня. Це наші справжні народні таланти, завдяки цим сивим кобзарям укра-їнський народ має велику пісенну скарбницю. Пісні в якій оспівані козацькі походи називають – історичні. Дякуємо вам за пісню, а ми підемо далі, прой-демо по вулицях цього мальовничого села. Ведучий. Пішли наші герої вулицею та почули як в одному дворі спереча-ються дід з бабою. Дід. Я хочу щоб наш онучок навчався грати на сопілці, адже в неї такі чарівні звуки. Баба. Та ні краще нехай грає на бандурі, який це чудовий музичний інстру-мент. Ти чув як грав нашим односельцям мандрівний бандурист який зупи-нився в нашому селі. Ото музика а які гарні пісні він нам співав, аж до серця припали. Якби мій онучок так навчився грати та співати. Онук. А я хочу грати на трембіті, кажуть що є така дуже велика дуда. Я чув про трембіту від нашого сусіда, який приїхав в наше село з карпатського краю. А ще він розповідав про ансамбль музикантів який в народі називають троїсті музики. Я як виросту теж створю ансамбль троїстих музик. Хлопчик виконує пісню «Маленький музика» Пісня. Мабуть в цьому селі підростає справжній музикант. Сашко. Тільки я не розумію чому він не може вибрати музичний інструмент на якому він хоче навчитися грати. Пісня. І дійсно дуже дивна історія з маленьким музикою, та й пісня в нього якась жартівлива. Сашко. А ви чуєте, звідки це лунає така красива пісня? Пісня. Так це ж за селом молодь зустрічає весну, а співають вони обрядові пісні, водять хороводи супроводжуючи відповідними рухами до змісту пісні. Давай підійдемо до річки, послухаємо веснянки. Сашко. Мені дуже цікаво послухати як співають весняні пісні, в нашому мі-сті такого не побачиш. Підійшли наші герої до річки, стали разом з дівчатками в великий хоровод. Заспівали веснянку. Діти виконують пісню «Прилетіла весняночка» Пісня. Тобі сподобався весняний хоровод? Сашко. Так весело і радісно мені ще ніколи не було, а як гарно співають дів-чата. Пісня. Календарно – обрядові пісні дуже любить наш народ, адже вони пов’язані з традиціями та обрядами. Є зимові обрядові пісні це колядки та щедрівки, або літньо – осінні Зажинові, жниварські, обжинкові. Веснянки та гаївки співають на весні, оспівують пробудження природи. Щось вже вечо-ріє, будемо повертатись до нашого села. Нам треба попроситись десь заночу-вати, поки ніч не застала нас в полі. Підійшли до ошатної хатинки, постукали в віконечко. З хатини вийшла ще молода господарка. Пісня. Добрий день! Ми прийшли до вашого села з далекого краю, ви нам дозволите заночувати в вашій хаті. Господарка. Заходьте люди добрі, будемо вам дуже раді. Гості зайшли до вбраної світлиці, побачили що в колисці лежало зовсім ма-леньке дитятко. Господарка. Вже скоро повинна зібратися вся моя родина, чоловік та сино-чок пішли провідати бабусю в сусіднє село. Вони обіцяли до вечора поверну-тися, так що дочекаємось їх та будемо вечеряти. Пісня. Дякуємо за вашу гостинність, що запросили нас до вашої оселі. Господарка. Я повинна приколисати мою маленьку донечку, їй саме час спа-ти. Пісня. Заспівайте колискову пісню під яку любить засинати ваша дитина. Адже мамина пісня мабуть найкраща в світі. Жінка співає колискову пісню « До хатини сон прийшов» Ведучий. Сашко під таку пісню теж непомітно задрімав. Вранці коли хлопець проснувся то зрозумів що це був звичайнісінький сон. Сашко. Ой лишенько я справді не вивчив домашнє завдання, треба негайно все виправити. Взяв нотну збірку народних пісень та й почав вчити домашнє завдання. Сашко. Який в мене чудовий музичний інструмент – бандура. А які мело-дійні та красиві наші українські народні пісні. Я тепер зрозумів що я неод-мінно стану справжнім музикантом. Продовжу справу сивочолих кобзарів, буду співати людям народні пісні.

Будь-ласка авторизуйтесь для того щоб залишати повідомлення. Увійти