Головна сторінка » Список форумів » Весільні традиції » Обряд запалювання свічки (родинного вогнища) поділіться інформацією
Обряд запалювання свічки (родинного вогнища) поділіться інформацією

Поділіться інформайцією проведення "обряду свічки (родинного вогнища) бажано в віршовій формі. Дякую Всім.

 

Обряд "Сімейне вогнище"

Колись давним давно, в одній родині жило собі Щастя. Та так довго, що захотілось йому по світу помандрувати, долі іншої пошукати. І вирішило Щастя покинути цю родину. але перш ніж піти від них, сказало Щастя: "Щоб пам"ятали ви про мене, я виконаю по одному бажанню кожного із вашої сім"ї".

- Що хочеш ти, хлопчику, щоб бути щасливим? - Спитало Щастя у маленького Хлопчика.

- Я хочу щоб у мене був велосипед! Та такий, щоб мені всі заздрили! - Сказав хлопчина.

- Будь по твоєму, - відповіло Щастя, і зітхнувши подарувало Хлопчині велосипед.

- Що хочеш ти, Чоловіче? - Спитало Щастя у господаря дому.

- Я багато працював, але так і не зміг збудувати нової, затишної оселі. От якби в мене був новий будинок - я був би щасливий!

- Буде по твоєму, - відповіло Щастя, і подарувало Чоловікові новий затишний дім...

- Жінко! А що хотіла б ти? - Запитало Щастя у господині? - Що найважливіше для тебе?

 

- Для мене - відповіла Жінка - важливо щоб в моєму домі лунав дитячий сміх, щоб родина моя ніколи не знала горя та смутку, щоб горіло незгасно родинне вогнище, а на нього злітались мої рідні та друзі. А ще я хочу щоб в домі

моїм всі були щасливі! То ж не йди від нас, Щастя! Адже не так багато я в тебе прошу!

  Послухало Щастя Жінку і назавжди залишилось жити в цьому домі, біля теплого, ніжного РОДИННОГО ВОГНИЩА.

       Не знаю правда це, чи просто красива казка, але і донині Щастя живе там, де палає своїм неугасним полум"ям родинне вогнище. Шановні молодята! Здавалось, що зовсім недавно ваші батьки теж ось так як і ви сьогодні, стояли на весільному рушнику, що зовсім недавно їм теж кричали "гірко".

   Любі мами, сьогодні, як і в день вашого весілля, вже ваші діти запалюють своє родинне вогнище, тож

передайте тепло своїх материнських сердець вашим дітям!  

Родинне вогнище

Хай вогнище родинне не згаса,
Хай служить оберегом вашій долі,
Хай будуть вічно з вами небеса,
Багаття роду хай не згасне в вашім домі.
Хай Бог кохання береже на небесах,
Нехай воно як ця свіча не згасне.
Хай посмішка палає на устах,
І буде кожен день новий прекрасним.
 

То ж пронесіть священне вогнище родини
Через життя. Нехай воно не згасне.
Нехай іде воно від батька до дитини,
Хай буде доля світла і прекрасна.

 

              2.)  Запалювання сімейного вогнища.
Як ви знаєте дорогі гості, жінка з покон віку вважалася берегинею сімейного вогнища і не випадково на її тендітні жіночі плечі лягає важкий тягар домашніх турбот. Так повелося на Україні, жінка- мати, жінка -берегиня… Вона вміє терпіти, вона вміє любити, вона вміє пробачати…
Тетяна та Антон! Сьогодні ваші мами передадуть вам тепло свого сімейного вогнища. Ви виросли в цьому вогні, ви ввібрали частинку його в себе, вони передають вам сьогодні частинку своєї душі, частинку себе а найголовніше віру в вас, своїх дітей! Запаліть сьогодні вперше разом ваше сімейне вогнище теплом ніжних

лагідних материнських рук…(запалюють)
 

Горить, ніколи не згаса життя свіча
Від матерів прийнявши цей вогонь
Не випустіть цю свічечку свою.
Нехай вона від нині і до віку,
Родину цю об’єднує велику
Нехай у ній основою з основ,
Повага ваша буде і любов.

 

Будь-ласка авторизуйтесь для того щоб залишати повідомлення. Увійти